Závodí – zpívá koledy

Všichni se již těší na nejkrásnější svátky v roce, na Vánoce. Hlavně děti se již nemohou dočkat Štědrého dne. Každým rokem se schází děti školní družiny společně s rodiči na „vánoční besídce“. Chtějí se rodičům předvést, co si pro ně připravily. Od loňského roku se naše „vánoční besídka“ uskutečňuje v duchu i společného zpěvu pod názvem „Závodí – zpívá koledy“.

Závodí – zpívá koledy

Je 11. prosince a právě dnes startuje v 18 hodin oblíbená akce Deníku – Česko zpívá koledy. Právě této akci předchází i společné setkání rodičů a dětí z naší školní družiny, které jsme si pojmenovali, Závodí – zpívá koledy. Právě dnes zazní ty nejoblíbenější vánoční melodie, i u nás. Je patnáct hodin a v parku u naší školy se sešlo kolem stovky rodičů a k nim přibyly i děti z družiny. Děti si připravily nejen známé písně, ale ty byly proloženy verši Josefa Václava Sládka. K tomu nám ještě kroužek malých flétnistů, který se schází s vychovatelkou Miroslavou Pacákovou, zahrál několik skladeb, které si během třech měsíců nacvičili. V neposlední řadě vystoupil i taneční kroužek, který pracuje pod vedením vychovatelky Jany Novákové. Po ukončení našeho programu si vzájemně popřejeme krásné a veselé Vánoce a v novém roce hodně zdraví. Úplně na závěr jsme si všichni ještě zazpívali píseň Rolničky, rolničky a oblíbenou píseň Vánoce, Vánoce přicházejí. Pak se již všichni odebíráme do svých domovů a do školní družiny.

Autor:
Vydáno: