Vizovické Velikonoce navštívily školní družinu

Takto nazvaly děti naší školní družiny „vánoční dílnu“, kdy vyráběly různé dekorativní pečivo. A nyní se můžeme opět pochlubit tím, že „Vizovické pečivo“ proniklo k nám. Tentokrát pod názvem „Vizovické Velikonoce“.

Vizovické Velikonoce navštívily školní družinu

Do Velikonoc chybí již jen několik dnů a v naší školní družině započaly „velikonoční dílničky“ v jednotlivých odděleních. Právě dnes „velikonoční dílnu“ uspořádaly děti z 2. oddělení Veverušáci. Mezi sebou přivítaly již známou osobnost, která má silné pouto s vizovickým pečivem, paní Miluši Šímovou. Jak jsme dnes spočítali, do naší družiny chodí víc než dvacet let. Po krátkém úvodním slovu se slova ujímá paní Šímová, která nás nejprve seznamuje s historii vizovického pečiva, připomíná nám pečivo, které je spjato s jarem, ale především s Velikonocemi. O jaké druhy se jedná? Může to být ježek – svými bodlinami vypichuje nemoci z našich domovů. Dále holubička, která do našich domovů přináší klid, mír a pohodu. Z dalších dekorativních prvků můžeme jmenovat i ovečku, sluníčko, ještěrku, ale i další.

Rozdělujeme se na tři skupiny, které se během dílničky prostřídají. Jedna vyrábí vizovické pečivo, ostatní vyrábějí velikonoční přáníčka, která si pak odnesou domů. taková sváteční a poklidná pohoda dnes probíhala při „velikonoční dílně“. Každý se především těšil na to, jak si bude moci opět modelovat s těstem dekorace na „velikonoční stůl“. Ty pak budou zdobit slavnostní stoly u nás doma.

Všichni si nesmírně vážíme paní Šímové, která vždy ochotně mezi nás přichází. Jsme vděčni za to, že se naučíme něco jiného, hlavně to, co i my až budeme starší, můžeme šířit dál. Radost máme především z toho, že „vizovické pečivo“ v Berouně nikdy nezanikne.

Paní Šímová, moc a moc děkujeme a těšíme se na další vaši návštěvu u nás v družině.

Autor:
Vydáno: