Veverušáci pokračují v Týdnu čtení dětem

Děti z druhého oddělení i dnes 2. 10. pokračovaly projektem Týden čtení dětem. Vždyť zájem čtení by měli mít opravdu všichni.

Veverušáci pokračují v Týdnu čtení dětem

I tento den se u Veverušáků částečně odehrával ve stejném směru jako včera, ale my jsme si i trochu zasoutěžili. Nejprve jsme opět měli čas na představení knih, které čteme nebo které jsme přečetli. Tentokrát svou knihu s komiksy představila Eliška, která přinesla na ukázku Bob a Bobek – králici z klobouku od Vladimíra Jiránka. Klobouk kouzelníka Pokustona není jen tak obyčejný klobouk. Bydlí v něm dva králíci Bob a Bobek. Každý den zažívají nová a nečekaná dobrodružství a veselé příhody.

Druhou knihu, Eliška představila knihu opět komiksovou Příběhy včelích medvídků. Jde o 7 dílů televizního večerníčku, který se umístil na prvních příčkách v rámci ankety oblíbenosti z Večerníčkova pohádkového špalíčku. Eliška knihu všem doporučuje.

Péťa nás zase zavedl do jiného žánru a přinesl knihu Bulbem záchranáře: Jak zachránit život a stát se superhrdinou – Vít Samek, vydána v roce 2020. Kniha Bulbem záchranáře je o superhrdinech mezi námi. Nejen o profesionálních záchranářích, ale také o nás, obyčejných smrtelnících. Bývalý záchranář pražské ZZS Vít Samek některé případy, ke kterým vyjel, popsal včetně srozumitelného popisu správného postupu při poskytování první pomoci. Hrdinu se tak může stát každý z nás. Velmi poučná a zajímavá kniha, která nadchne téměř všechny čtenáře.

Další knihu představila Darina. Přinesla a popovídala o knize Ondřeje Neffa a Vladimíra Kováříka – Holky se perou jinak. Chlapecký román s detektivními prvky, ve kterém vystupuje třinácti letý kluk ze Šumavy a dostává se do předměstské čtvrti Prahy, kde prožije prázdninové dobrodružství s partou dětí. I tato kniha byla doporučena všem k přečtení.

Poslední knihu představila Ema. Jiný žánr než všechny ostatní. Silvie Sanža a Oldřich Růžička nás zavádí do světa vynálezů – Cestovatel časem. Vydáváme se na cestu časem a můžeme nahlédnout do světa vědecko – technických vynálezů. Začínáme v roce 3500před naším letopočtem, kde si povídáme o klínovém písmu a vynálezu papíru. Velmi rychle se však dostáváme až do současnosti. Kniha je spíše jako encyklopedie pro chlapce, ale jistě nepohrdnou ani děvčata.

Ve druhé části odpoledne odcházíme ven do přírody. Naším úkolem zde bylo vyluštění pohádkových hádanek jako štafeta skupin a pak další soutěž pro skupiny: Napiš během dvou minut co nejvíce pohádkových postav. Obě soutěže byly bodovány a vítězem se stala 4. skupina, druhé místo patří 2. skupině a třetí 1. skupině. Blahopřejeme.

Autor:
Vydáno: