Větrníkový den ve školní družině

My ve školní družině tento den slavíme VĚTRNÍKOVÝ DEN. Cystická fibróza významně postihuje plíce a dýchací cesty. Větrník je tedy symbolem tohoto Evropského dne pro cystickou fibrózu, protože pro mnoho nemocných cystickou fibrózou může být i taková obyčejná věc jako rozfoukání papírového větrníku, obrovský problém.

Větrníkový den ve školní družině

Děti naší školní družiny, soucítí s nemocnými cystickou fibrózou a každoročně se zapojují do Evropského dne pro cystickou fibrózu a spoluúčastní se i s ostatními VĚTRNÍKOVÉHO DNE. Nejprve jsme si připomenuli, jaké je onemocnění cystickou fibrózou. Jde o vzácné a nevyléčitelné onemocnění, které postihuje zejména dýchací cesty a trávicí systém. Komplikacemi je i diabetes, osteoporóza a neplodnost. Nemocní potřebují po celý život intenzivní léčbu, která zahrnuje každodenní inhalaci a rehabilitace. Pacienti se bez fyzické, ale především i psychické pomoci a podpory druhých neobejdou.

Děti naší školní družiny se na den připravovaly již předem. Šlo především o výrobu papírových větrníků, které jsme chtěli mít hotové opravdu dnes, 21. 11. 2023. Proto i tato událost se stala „třešničkou na dortu“, v den Evropského dne pro cystickou fibrózu. Šlo nám o upřímnou a srdeční vzpomínku na tyto nemocné a zároveň společné fotografie. Přejeme všem nemocným lepší časy a věřte, že žáci naší základní školy jsou s vámi.

Autor:
Vydáno: