Vánoční dílnička ve 3. oddělení školní družiny

Pomalu a jistě bude končit doba Adventu. I ve školní družině děti finišují s výrobou dárků, přáníček a dalších různých drobností. Poslední dílna proběhla v závěru minulého týdne ve 3. oddělení školní družiny.

Vánoční dílnička ve 3. oddělení školní družiny

Scházíme se po obědě v naší školní družině a připravujeme se na naši výrobu „vánoční lucerničky“. Postupně za námi dochází i rodiče, kteří na naší akci byli pozváni. Vždyť v letošním školním roce jsme spustili v rámci družiny nový projekt, kdy se naší činnosti zúčastňují i rodiče. Pracujeme ve skupinách a krom paní vychovatelky nám jsou k dispozici i rodiče. I oni se totiž vžívají do svých dětských let, kdy se podíleli na výrobě dárků svým blízkým. Výroba lucerničky probíhala ubrouskovou technikou s vánoční tematikou. Lucernička může být i na zavěšení, neboť jí zdobí i dekorativní drátky. Lucernička je hotová, a nyní musíme počkat, až vše dobře zaschne. Dovnitř jsme vložili svíčku ve formě kalíšku. Shromážděné výrobky si společně prohlížíme a vyhodnocujeme, který se komu líbil. I rodiče mohli vidět, jak naše děti jsou šikovné a jejich fantazie nezná meze. Po zaschnutí končíme, výrobek si odnášíme domů a v mnohých rodinách jistě bude ozdobou našich Vánoc.

Autor:
Vydáno: