Tanvaldský Špičák opět na obzoru

A to je super, byli bychom rádi, kdyby nám alespoň tato sjezdovka vydržela do konce pobytu. Sníh velmi ubývá, což není vůbec dobé. A novému sněhu se na svět nechce.

Tanvaldský Špičák opět na obzoru

Opakovaný rituál účastníků LVZ se opakuje den ze dne. Budíček, 7,30 hodin, hygiena, příprava na snídani a snídaně. Po snídani chvíle osobního volna a úklid na pokojích. Potom už příprava na svah. Dnes jedeme již dopoledne, svačina do batohu a návrat po 14 hodině. Potom jdeme na oběd. Autobus přijíždí k chatě na 9,30 hodin, my jsme již připravení, nakládáme výstroj a výzbroj a odjezd. Přijíždíme do cíle, vykládáme věci, připravíme se na svah a jde se na věc. Dopolední výcvik je přerušen přestávkou na odpočinek a svačinu. Po chvíli odpočinku jdeme si užívat dalšího lyžování s výcvikem oblouků, přenášení váhy a zdokonalování sjezdového umění. Je to super, i slabší družstvo začínajících sjela velkou sjezdovku. A to tedy je výkon a smekáme před nimi klobouk. Po sjezdu všech přijíždí autobus, nakládáme věci a jedeme na chatu. Zde na nás čeká již oběd a pak polední klid. Po něm se jdeme vysprchovat a máme dlouhé osobní volno. Scházíme se opět společně při večeři, po ní chvíle volna a jdeme zpět na jídelnu. Zde probíhá beseda o historii lyžování. Po besedě následuje dokončování finálové soutěže TWISTER. Rozjíždíme druhé kolo a uvidíme, kolik toho zvládneme. Finálová hra jde docela rychle, takže těsně před koncem večerního společného programu jsme soutěž opravdu ukončili. A jak to nakonec dopadlo? Tomu se nechce ani věřit.

1.     místo – Jiří Hořejší
2.     místo – Karolína Jungová
3.     místo – Marek Pína

Blahopřejeme a všem ostatním statečným bojovníkům děkujeme za účast.

Po skončení ještě seznámení s programem na další den. Rozházíme se do pokojů, proběhne hygiena a náš pelíšek již na nás čeká.

Autor:
Vydáno: