Světový den zvířat

V letošním roce akce proběhla již v pondělí 3. 10. 2022. Do poslední chvíle jsme nevěřili tomu, že dnešní den proběhne venku. Opak se stal pravdou. Milovníci zvířat po celém světě si tento den připomínají 4. 10., kdy má svátek sv. František z Assisi – ochránce a patron zvířat. Celý svůj život zasvětil péči o nemocná a opuštěná zvířata.

Světový den zvířat

Mezinárodní den zvířat nám připomíná, že zvířata jsou důležitou a neodmyslitelnou součástí našeho světa. Proto ani my nezapomínáme na naše mazlíčky. Přiblížit se k nim, donést nějaký pamlsek anebo se se svými mazlíčky pomazlit či si s nimi udělat delší procházku, to vše jim vždy přinese mnoho radosti. Tento den datuje počátek tradice do roku 1931, kdy byl založen ve Florencii jako úmluva ekologů, kteří chtěli upozornit na situaci ohrožených druhů.

Dnešní odpoledne si děti školní družiny užily na téma zvířata. V odděleních jsme si pohovořili o našich mazlíčcích, poznali jsme, kdo jakého miláčka z živočišné říše vlastní. Pak jsme se odebrali ven, neboť přestalo pršet a vysvitlo i trochu sluníčko. Rozdělili jsme se do skupin a zasoutěžili proti sobě. V této disciplíně jsme měli za úkol ve větách objevit skryté názvy zvířat. V deseti větách se nacházely různé druhy zvířat a my je hledali. Všech deset názvů objevila pouze jedna skupina a to skupina 3.

Pak jsme pokračovali další soutěží, která byla pro trojice ze skupin a šlo soutěž jednotlivců. Na 13 kartách byla vyobrazena 3 zvířata a my danou otázkou měli přiřadit správné písmeno k obrázku. Někomu se dařilo, někomu méně, ale všichni jsme to dali. Pod obrázky se však nacházela na kartě další otázka, na kterou jsme odpovídali slovy: pravda nebo lež. Po splnění jsme vyčkali vyhodnocení, ale mezi tím jsme ještě naše zvířátka pozdravila známou písničkou „Máme rádi zvířata“. Všichni jsme zvířátkům nejen zazpívali, ale i k jejich svátku popřáli. A pak nás čekalo vyhodnocení. Jak to dopadlo?

1.     místo – Filip Vysoký, Terezka Heranová, Adélka Tercjaková
2.     místo – Klára Hulová, Vašek Církva, David Šimon
3.     místo – Milana Zhytnyk, Šarlota Stýblová, Zuzka Procházková, Kristýna Brabcová

Všem účastníkům děkujeme za účast a vítězům blahopřejeme. Každý obdržel malou odměnu.

Autor:
Vydáno: