Světový den vody ve školní družině

Jde o připomenutí významu vody a potřeby. Tento den byl učen OSN od roku 1993 na jednání v Rio de Janeiru. Důvodem je skutečnost, že na světě žije více jak miliarda lidí, která trpí nedostatkem pitné vody.

Světový den vody ve školní družině

I my, ve školní družině, jsme si dnes připomněli Světový den vody a všichni jsme si uvědomili, jaké to musí být, když lidé nemají pitnou vodu. Uvědomili jsme si, že je proto nutné vodou šetřit. Po krátkém úvodním slově jsme se dali do soutěžního odpoledne, zpočátku v družině, pak i venku. Jako zahřívací kolo pro všechny skupiny bylo společné dílo v podobě verše o vodě. Potom jsme již pokračovali dál. Prvním úkolem bylo se v bludišti kapky vody dostat ke kohoutku s pitnou vodou. V druhém úkolu jsme vyhledávali v osmisměrce všechno, kde se nachází voda. Třetí úkol byl směrován na přesmyčky, kde písmenka slov smetla voda a my je museli dostat do původní podoby. Krom toho jsme se dověděli, jak velká je spotřeba v litrech vody při těchto činnostech. V dalších částech soutěže jsme například zjišťovali skupenství vody, bod varu, bod mrazu, ale i chemický vzorec vody, hledali jsme všechno, co se ve vodě rozpouští, zjišťovali jsme kolik % vody je v lidském těle a kde se všude nachází, a ještě mnoho a mnoho dalších záludností. Všechny odpovědi jsme bodovali a součet bodů nám nakonec určil pořadí skupin. A jak to tedy dopadlo?

1. místo 1. skupina 58 bodů
2. místo 3. skupina 56 bodů
3. místo 4. skupina 44 body
4. místo 2. skupina 36 bodů

Soutěživé klání bylo vcelku vyrovnané a my zjistili, co všechno o vodě známe či nikoliv. Uvědomili jsme si, že zcela určitě se vodou musí šetřit.

Autor:
Vydáno: