Skiareál Lipno udává trend v zábavě

Zábava, zábava, zábava, to je aktuální trend, kterým se ubírá rodinné lyžování a Skiareál Lipno tento trend udává. Největší jihočeské lyžařské středisko investuje do zimních novinek 40 milionů korun, a právě na zábavu při lyžování klade důraz. V areálu vyroste zbrusu nová snowcrossová trať, dvousedačková lanovka a sjezdovka „Lipenská“ pro rodiny s dětmi. Novinky čekají lyžaře i při nákupu skipasů.

Na letošní sezonu chystáme rozšíření skiareálu o dvě nové sjezdovky a přibude také dvousedačková lanovka. Udáváme současný trend rodinného lyžování, a proto bude jedna z tratí zábavný Snowcross. Tento směr nám dlouhodobě potvrzují také pozitivní reakce našich klientů,“ uvádí Vojen Smíšek, tiskový mluvčí Skiareálu Lipno, střediska, které se stalo tuzemskou jedničkou pro rodinné lyžování. Zábavu na svahu zde reprezentují dvě skicrossové tratě s tunelem, měřený slalom a snowpark. Nový Snowcross tak bude již třetí tratí tohoto typu. Z celkových zhruba 13,5 km lipenských sjezdovek je nyní čtvrtina pojata právě s ohledem na zábavu.

O nový Snowcross na Lipně se zajímá také Czech Snowboardcross team, skupina kolem olympijské vítězky ve snowboardcrossu Evy Samkové. Ti by zde chtěli vytvořit zázemí pro českou reprezentaci a trať využívat pro trénink závodníků. Lipno by se tak stalo jedním ze dvou míst v České republice, kde reprezentace trénuje. Czech Snowboarcross team přitom už několik sezon pořádá na Lipně zimní a letní kempy, na kterých děti trénují právě jízdu na prkně.

Nákup skipasů online

Další významnou novinku ve Skiareálu Lipno představuje změna v systému prodeje skipasů. Lyžaři si je v zimě nakoupí v samoobslužných pokladnách, jako nosič bude sloužit karta hosta Lipno.card. „Namísto současných čtyř klasických, zavádíme dvanáct samoobslužných pokladen, které klienta intuitivně provedou procesem nákupu. Doba odbavení se dle provedené studie a zkušeností z alpských středisek zkrátí z pěti na tři minuty oproti klasickým pokladnám. Hosté se tak za zážitky dostanou rychleji, což považujeme za důležitý krok kupředu,“ říká Vojen Smíšek. Lipno je jedním ze dvou českých středisek, které systém samoobslužných pokladen využívá.

„Skipas si lyžaři nabijí na čipovou kartu Lipno.card, která je propojena s jejich registrovaným online účtem. Při další návštěvě si tak mohou skipas nakoupit přes internet z domova a na Lipně vyrazit rovnou k turniketům,“ popisuje největší přednost systému Smíšek.

Skipasy pro rodiny

Nová forma odbavení přináší také několik změn v tarifech. Těmi nejzajímavějšími jsou zvýhodněné jednodenní rodinné skipasy. Ty zahrnují celkem čtyři typy od jednoho dospělého s jedním dítětem po dva dospělé a dvě děti. Tento skipas pak vychází levněji než sleva na dětský skipas při nákupu dospělého v předchozích sezonách.

Druhým skipasem zaměřeným na rodinnou klientelu je takzvaný rodičovský přenositelný skipas. „Jedná se o jednodenní skipas, který mohou využít dvě dospělé osoby. Je to ideální řešení pro rodiče, kdy jeden lyžuje se starším potomkem a druhý tráví čas mimo sjezdovku s tím mladším a v polovině dne se chtějí vystřídat,“ popisuje novinku Smíšek. Cena tohoto skipasu je navíc nižší než dva dvouhodinové skipasy, které v těchto případech rodiče využívali.

Kouzelná lyžařská škola

Tradičně bude zima na Lipně protkána také spoustou akcí. Lyžaři se mohou těšit na testování lyží, nebo na závody pro veřejnost. Mezi ty nejznámější patří Kramolínský obřák, Lipenský mistr, nebo populární série S ČT Sport na vrchol, která na Lipno zavítá 1. - 2. února. Pro nejmenší lyžaře jsou nachystány oblíbené animační programy s maskotem lišákem Foxem. Ten se v létě naučil kouzlit a své umění využije i v zimě. Lišáka Foxe potkají děti nejčastěji ve výukovém hřišti Fox park. To využívá lyžařská škola Skischool Lipno, která je největší v České republice, když disponuje zhruba dvěma stovkami instruktorů a každoročně naučí lyžovat kolem 13 tisíc malých lyžařů.

Z lyží do korun stromů

Zimní akce chystá také Stezka korunami stromů, která je otevřena po celý rok. Tradičně zde bude mikulášská nadílka a také Novoroční výstup. Na vrcholu čtyřicet metrů vysoké vyhlídkové věže je umístěn směrohled, který pozorovatelům digitálně popisuje místa a vrcholky v dohledu. Vidět je odtud také hladina jezera s bruslařskou ledovou magistrálou, za kterou přijíždějí na Lipno lidé z celé republiky i ze zahraničí. Pro lyžaře, kteří si zakoupí pěti a vícedenní skipas bude vstup na Stezku zvýhodněn o 25 %.

Autor:
Vydáno: