Přípravy na zimu

Jen aby nás nepřekvapila. Proto musíme být připraveni, ale hlavně započít s přípravou, abychom pomohli našim opeřencům – ptáčkům. Vždyť po celé zimní období nebudou mít asi mnoho potravy. Každým rokem na ně pamatují děti naší školní družiny. Ne jinak tomu je i nyní.

Přípravy na zimu

Do školy nastoupily starší děti, které se jistě na nás už těšily. A protože i ony vědí, že se blíží zimní období, nelenily a vyrazily do blízkého okolí. Veverušáci si vzali připravená krmítka a plnou tašku slunečnicových semen. Ty totiž mají ptáci nejraději. Po skončení vyučování a po dobrém obědě děti vyšly do parku před naší školou. Vyhlédli jsme si nejvhodnější dvě místa, která byla dobrá pro upevnění krmítka. Pak naši šikovní chlapci začali krmítko zavěšovat. Po zavěšení další skupinka dětí vsypala slunečnicové semínko a pak jsme již koukali, zda tento prostor bude vhodný pro naše opeřené kamarády. O kousek dál jsme zavěsili druhé krmítko a přidali semena. Takto bude doplňovat potravu alespoň jedenkrát týdně. Naším úkolem je, abychom si do parku na krmítka nalákali ptáky, aby počátkem ledna jsme měli možnost počítat a sledovat ptáky u krmítek. Jsme totiž již po několikáté zapojeni do projektu „Sčítání ptáků u krmítek“.

Autor:
Vydáno: