Před prázdninami ještě i četba

Právě dnes probíhalo hodnocení v jednotlivých odděleních naší školní družiny. Nejinak tomu bylo i u Veverušáků. Vzhledem ke starším dětem, hodnocení bylo docela náročné. Činnost jednotlivců i skupin v našem oddělení se boduje, po měsících se body oznamují a měsíční body pak patří k vyhlášení v rámci celého roku.

Před prázdninami ještě i četba

Právě dnes se u Veverušáků hodnotilo, vyhlašovaly se výsledky v hodnocení jednotlivců, ale i skupin. Chvilka napětí, než se zjistí, kdo je vítěz. Nejenom jednotlivci, ale i skupiny za své umístění obdržely odměny. V kategorii jednotlivců se na 1. místě umístila Maruška Mejstříková, na 2. místě Kája Havelec a 3. místo obsadila Nikola Junková. Všichni tři obdrželi za svoji práci knihu Bohouš z Luční boudy. Pohádky pomohly sepsat Klára Sovová a kamarádka Bohouše, Radka Brůžková.

Zvědavost byla velká, a tak nebylo nic jiného, s knihou se seznámit. A tak kniha začala putovat od jednoho k druhému, až jsme se nakonec dohodli, že si ještě naposledy v tomto školním roce přečteme jednu pohádku z knihy. Vítěz měl první právo vybrat si jednu pohádku a začít číst. A která pohádka vyhrála? Její název zní „Jak se Bohouš učil vařit pivo“. Vyprávění o vaření piva nás nadchlo a my čekali, co se bude dít. Bernardýn Bohouš sledoval sládka, jak se vaří pivo. Nakonec, když je vše hotové, nalije se pivo do půl litru a nechá se chvilinku odstát. Všichni víme, že pes pivo přeci nepije. Tak co se mohlo jiného stát. Sládek odešel do druhé místnosti, Bohouš zůstal v místnosti, kde bylo nalité pivo. A co se stalo? Bohouš celou sklenku vypil a pak zalehl na gauč a zde usnul. Spal až do rána. A co na to sládek? Ten se tomu jen usmíval. Krásná a vtipná kniha, kterou naši vítězové získali našla i oblíbení u ostatních. Tak na počátku nového školního roku máme co číst. Ano! Bohouše z Luční boudy. Kdo má možnost si knihu přečíst, vřele doporučujeme. Třeba i o prázdninách.

Autor:
Vydáno: