Poslední putování po „ježčích domečcích“

Před týdnem pravá zima se sněhem i v Berouně, dnes na obzoru jaro – azurová obloha a příjemný svit sluníčka. Toho využily děti školní družiny, aby dokončily své putování za „ježčími domečky“.

Poslední putování po „ježčích domečcích“

Pátek, 22. ledna a děti z 3. oddělení se budou dnes věnovat poslední cestě ve vyhledávání „ježčích domečků“. Jsme po obědě, trochu odpočinku a jdeme ven. Venku je na leden neskutečně krásné teplé počasí. Než jsme se vydali ven, přečetli jsme si ještě jednu pohádku, kde hrdinou je též ježek. Ta se jmenovala O hamižném ježkovi Vítkovi. Po přečtení následovala malá soutěž. Tématem byla právě přečtená pohádka. Po několika otázkách jsme si spočítali body a vyhodnotili. A jak to dopadlo?  Na 1. místě se umístila Tereza Heranová a Pavel Staněk, na 2. místě Štěpán Švihálek a Vojta Stejskal, 3. místo obsadili Nick Augusta, Sára Nekvindová a Lukášová Alžběta. Blahopřejeme! Po vyhodnocení si bereme naše malované kamínky s ježky a putujeme po dalším úseku hledání domečků. Je to príma, našli jsme je a hned ukrýváme malé dárky s motivem ježků a moc se těšíme, zda je někdo objeví a jestli se nám někdo ozve. Uložením posledního kamínku se pomalu jistě připravujeme k odchodu. Na závěr ještě malé zpestření, proběhneme si zábavný dětský park a odcházíme. Jsme moc spokojeni. Úkol, který jsme si dali, jsme beze zbytku splnili a ještě se nám podařilo něco navíc. Po příchodu zpět do družiny jsme si zkusili vymyslet všichni společně verše na dnešní ježčí procházku.

Ježek – 3. oddělení ŠD

Ježečky jsme navštívili,
domečky jsme objevili.
Kamínky jsme malovali,
dárečky pak rozdávali.
Bodlináčci, berounští,
ještě chvilku vydržte.
Domečky krásné máte,
v nich zimu přečkáte.
Pak už přijde jaro,
zimy bude málo.
Sluníčko nás zahřeje,
hned všem bude vesele!

Těmito verši jsme dnes ukončili poslední „ježčí den“ školní družiny. V závěru padlo i několik dotazů. K těm nezajímavějším byl dotaz, zda by se nám podařilo zjistit, kolik domečků bylo ježky opravdu obydleno. Zajímavé, že? Tak se necháme překvapit.

Autor:
Vydáno: