Pandí mládě dostalo jméno Siddhi

Příznivci brněnské zoo vybrali jméno pro pandu, která přišla na svět v květnu tohoto roku. Při Mezinárodním dni pand červených a křtu jsme tak mohli oznámit, že se malý samec jmenuje Siddhi.

Pandí mládě dostalo jméno Siddhi

Jsem rád, že se brněnská zoologická zahrada věnuje chovu pandy červené, a to už sedmým rokem. Konečně se podařilo přivést na svět i nové mládě. Pandy červené jsou nejvíce ohroženy ztrátou životního prostředí a lovem pro jejich krásnou kožešinu. Věřím, že narození nového mláděte samicí Oshin je jen prvním krokem a další potomci na sebe nenechají dlouho čekat,“ uvedl při příležitosti křtu první náměstek brněnské primátorky Petr Hladík.

Hlasování probíhalo na facebookovém a instagramovém profilu Zoo Brno. Lidé měli na výběr ze tří možností – Joshua, Siddhi (dosažení dokonalosti) a Bhoomi (Země). S velkou převahou nakonec zvítězilo jméno Siddhi, které zvolilo 42 % zapojených. Bhoomi obdrželo o 10 % hlasů méně.

Výsledky jsme všem zájemcům ukázali na křtu, který se konal v rámci Mezinárodního dne pand červených. Ten slavíme pravidelně třetí víkend v září. Celou akci pořádá po celém světě organizace Red Panda Network. Návštěvníci brněnské zoo měli možnost projít si speciální stezku, jež upozorňovala na nebezpečí hrozící pandám červených v jejich domovině (Indie, Čína, Bhútán, Myanmar a Nepál).

Adoptivním rodičem a sponzorem pandy červené je společnost SPP.

Siddhi se narodil ve středu 27. května v porodní boudě v pravé části expozice, později si ho matka Oshin přenesla do výše položené skrýše. Před všemi ho ukrývala asi tři měsíce, chovatelé ho za tuto dobu jen několikrát na krátkou chvíli zkontrolovali. Oshin je sice prvorodička, ale při výchově a péči o svého potomka si vedla na výbornou. Jak se říká, budoucnost patří aluminiu. My pevně věříme, že budoucnost v Zoo Brno patří pandám červeným (a nejen jim).

Pandy červené (Ailurus fulgens) v Zoo Brno:

Oshin
*21. 6. 2013, v Zoo Brno je od 2. 9. 2019

Huan
*16. 6. 2013, v Zoo Brno je od 31. 5. 2014

malý samec Siddhi
*27. 5. 2020

Pandora
*26. 8. 2012, v Zoo Brno byla od 24. 10. 2013, uhynula 25. 4. 2018

Zdroj: ZOO Brno
Autor:
Vydáno: