Netradiční olympiáda ve školní družině

Krásné sluneční počasí nám dává najevo, že pobyt v přírodě a s ním spojený pohyb při sportování, je to pravé, co nám přes zimu chybělo. Sluníčko dodává energii a my se snažíme v naší netradiční olympiádě být co nejlepší. Pohyb přeci odjakživa patří k dětem. Při tomto počasí se nám již vybavují blížící se letní prázdniny. Tam jsme přeci také pořád v pohybu.

Netradiční olympiáda ve školní družině

Je čtvrtek 30. 5. a děti ze všech oddělení školní družiny odchází na okruh pod most, kde je tolik prostou, že zde můžeme uskutečnit naší tradiční letitou „Netradiční olympiádu 2019“. Po slavnostním nástupu a krátkém úvodním slově se seznamujeme se stanovišti, na kterých bude každý sám za sebe bojovat o co nejlepší výsledky. Na dnešní odpoledne máme připraveno šest disciplín, některé jsou na čas, některé na nejnižší počet dosažených bodů, některé o co největší počet dobrých zásahů. A v čem se bude vlastně soutěžit?

1. Skákáním koníka přes švihadlo na určitou vzdálenost na čas
2. Co nejrychlejší chůze na chůdách
3. Pomocí florbalové hokejky se snažíme projít slalomovou dráhu
4. Házení tří druhů míčků do kruhu – jde o nejvíce dobrých zásahů
5. Skákání snožmo na určitou vzdálenost – počet skoků
6. Běh pozadu

Po těchto stanovištích postupuje vždy celé oddělení, ale plní úkoly jednotlivci. Na mnohých stanovištích mohou soutěžit i dvojice, ale každý sám za sebe. Mnoho legrace, někdy i hodně smutku, když nám něco nevycházelo. Ale to vůbec nevadí. Někdy je člověk nejlepší, někdy může být i poslední. A o co vůbec jde? O nic. Každý si změřil své síly, pokusil se vyhrát, získat body, ale hlavně být venku, v přírodě a být v pohybu. A jaké jsou výsledky?

1. oddělení:
1. Natálka Drdová
2. Šimon Kolman
3. Ondřej Tejkl, Alena Raková

2. oddělení:
1. Jaroslav Smejkal
2. Julie Dušilová
3. Matyáš Fortuník

3. oddělení:
1. Toník Foltýn
2. Alexandr Henč
3. Maruška Vassilyeva

4. oddělení:
1. Jakub Máca
2. Šimon Foltýn
3. Daniel Lemos

Netradiční olympiádou jsme zahájili ve školní družině oslavy Mezinárodního dne dětí, které budou dál pokračovat a všem dětem je nabídnou i různé organizace či spolky. Každý obdržel malou odměnu. Vítězům blahopřejeme a všem ostatním děkujeme za vzornou sportovní reprezentaci a sportovní chování.

Autor:
Vydáno: