Návštěva knihkupectví KANZELSBERGER Beroun

I v jednotlivých odděleních naší školní družiny si děti připomínají Březen – měsíc knihy, Březen – měsíc čtenářů. Tento měsíc si připomíná i 4. oddělení naší školní družiny, které se dnes vydalo za poznáním knihy do knihkupectví KANZELSBERGER v Berouně, Palackého ulici.

Návštěva knihkupectví KANZELSBERGER Beroun

Po skončení vyučování a po obědě se vydávají děti čtvrtého oddělení se svou paní vychovatelkou Miroslavou Pacákovou do knihkupectví KANZELSBERGER, aby si Březen jako měsíc knihy a čtenářů ověřily i trochu jinak. Vždyť knihy nejsou pouze v knihovnách, ale i v obchodech. Proto jsme uskutečnili tento průzkum. V cíli, kterým je již pro nás známé knihkupectví v Palackého ulici, na nás již čekali. Nejprve malý průzkum o knihách, jejich rozdělení, prohlídka knih, ale i bohatá diskuse. Již od minulého roku víme, že je zde uloženo téměř deset tisíc knih od našich i zahraničních autorů, ale i mnoho žánrů knih. A tak každého zajímá něco jiného, každý z nás se zaměřuje na své zájmy. Někteří z nás si i knihy zakoupili. Největší radost z knihy Magická zvířata – Křečkovy zázraky měla Nikolka, která si ji zakoupila.  Jde o třetí knihu v sérii, kterou vydalo nakladatelství Fragment. Po návratu zpět do družiny se Nikolka všem chlubí a ukazuje krásnou knihu. Ani nám to nedalo a hned jsme si úryvek z knihy přečetli. Lotka miluje čas, který tráví se zvířátky ve strýčkově kouzelném zverimexu. Její magické schopnosti se zase o něco zlepšily, ale ne tolik, aby se mohla postavit novému sousedovi, který začíná dělat potíže a je mocnější než ona. Naštěstí je zde křeček Giles. Je sice panovačný, ale také odvážný, statečný a připravený kdykoliv pomoci. Dokáže dělat doslova zázraky. A o tom, nám pak poví, Nikolka, až celou knihu dočte. Návštěva v knihkupectví byla super, moc se nám to líbilo, i paní prodavačka se nám velice srdečně věnovala. Děkujeme.

Autor:
Vydáno: