Naši opeřenci nám dodávají dobrou náladu

Ale ono to všechno uteče jako voda a bude tady. Zejména nás o tom přesvědčují naši ptáčci, kteří se nějak rychle probudili k životu a zpestřují nám svým zpěvem pochmurnou náladu. O tom se již nějakou dobu přesvědčují děti z 1. oddělení naší školní družiny.

Naši opeřenci nám dodávají dobrou náladu

Již několik dnů sledují děti družiny větší pohyb ptactva, ale zejména jejich hlasité cvrlikání a švitoření. Je to jistě dáno i střídavými změnami počasí. Při procházkách v blízkém okolí školy pozorujeme především kosi, sýkorky koňadry, sýkorky modřinky, hrdličky, straky, ale i červenky. Jedno odpoledne jsme též strávili na našem ptačím zimovišti u lávky přes Berounku, kde se stále nachází mnoho kachen divokých, holubů hřivnáčů, ale i několik labutí, poměrně dost racků. Nejzajímavější pro nás bylo pozorování ledňáčka a jeho lov v Berounce. Málo kdo má takové štěstí, že uvidí ledňáčka na vlastní oči. Vyvrcholením našich pozorování bylo ztvárnění ptáčků v zimním období ve výtvarné činnosti. Naše obrázky zdobí chodbu naší školy. Nezapomínáme ani na přikrmování ptáčků a kontrolu našich krmítek. Tak ptáčkové, ještě chvíli a bude lépe.

Autor:
Vydáno: