Miloš Macourek ožil u dětí ve školní družině

Děti naší školní družiny si připomenuly 95. výročí narození básníka, autora pohádkových próz, filmového scénáristy a režiséra Miloše Macourka. Narodil se v Kroměříži 2. 12. 1926. V Místku studoval na reálném gymnáziu, ale studium nedokončil po uzavření školy gestapem v roce 1942. Krátce byl žákem hudebně dramatické školy v Ostravě. Až do konce 2. světové války byl dělníkem. Po osvobození pokračoval ve studiích, v roce 1946 odešel do Prahy. Od roku 1960 působil jako dramaturg, pak scénárista Filmového studia Barrandov. Od počátku 80. let žil v Praze jako spisovatel z povolání.

Miloš Macourek ožil u dětí ve školní družině

Děti z 1. a 3. oddělení naší školní družiny si připomenuly toto výročí, pobesedovali všichni společně o jeho životě a připomenuli si i jeho dílo. U nás v družině je oblíbena jeho kniha Žofka.

Tu májí dnes již přečtenou děti z 1. a 3. oddělení. Tahle chytrá opička se ve světě neztratí. Se vším si ví rady a pomáhá všem kamarádům, kteří se ocitnou v nouzi. Děti v 1. oddělení si ještě zasoutěžily. Odpovídaly na otázky paní vychovatelce, neboť knihu mají přečtenou. Ve 3. oddělení si děti ještě i část z knihy přečetly. Potom si ještě i připomínají další dílo Miloše Macourka. K oblíbeným patří i Mach a Šebestová. Podle Macourkových scénářů vzniklo více než 100 animovaných filmů: Mach a Šebestová – vznikl seriál, který měl velkou popularitu.

Miloš Macourek je opravdu velká osobnost nejen pro literaturu, ale i pro film.

Autor:
Vydáno: