Lyžařský výcvikový zájezd 2018

Do osnov tělesné výchovy na základních školách v sedmých ročnících patří i lyžařský výcvikový zájezd, na kterém se děti učí či zdokonalují v lyžařském umění. Doplněn je o běžecký výcvik a snowboarding. Proto i děti sedmých ročníků ZŠ Beroun – Závodí se LVZ každoročně zúčastňují.

LVZ 2018 probíhal pro děti naší školy v termínu 25. 2. – 3. 3. 2018. Cílem byl Penzion Eva v Bedřichově v Jizerských horách. O jeho zdárný průběh se starali lyžařští i snowboardoví instruktoři – Michal Táborský, Miroslav Hrbáček a Michaela Berková. O naše zdraví se starala zkušená zdravotnice Ivana Pokorná. O volných chvílích se o nás starala a program pro nás připravovala vychovatelka Květa Hrbáčková. Po příjezdu na místo jsme se ubytovali, šli na první jídlo, vybalili si výstroj a výzbroj a ještě ten den vyrazili na svah u chaty, abychom se rozdělili do tří skupin. Po skončení odcházíme na chatu a zde pokračujeme. Oficiální zahájení LVZ, seznámení s bezpečností při lyžování, pobytovým řádem a denním režimem. Po večeři jsme hráli hry, abychom se jako kolektiv více poznali. A tak pokračoval výcvik den ode dne s různými obměnami. Družstva se prostřídala na běžkách, dychtiví zájemci o snowboard si zajezdili a i zde nacvičili nové prvky. Ti co neuměli, se snažili pochopit základy tak, aby mohli jezdit na snowboardu. Večery patřily společným hrám. Na poslední pobyt na sjezdovce jsme měli připravené závody ve slalomu. V hlavním závodě „slalom“ se hodnotí zvlášť děvčata a chlapci. V kategorii děvčata se na 1. místě umístila Bětka Brůnová, 2. místo obsadila Lucie Caklová a 3. Zuzana Hubená. V kategorii chlapců se na 1. místě umístil Filip Jungmann, 2. místo patřilo Adamu Nevelöšovi a 3. místo Janu Holečkovi. Všichni vítězové obdrželi drobné odměny. A co říci závěrem? LVZ se vydařil, počasí bylo jako na houpačce a sníh byl. A to je to důležité.