Konečně jsme se dočkali…

Sice počasí nám mnoho nepřeje, atak naše plány se mění z hodinu na hodinu. Ale dnes to již vypadá trochu lépe.

Konečně jsme se dočkali…

Ještě dne 12. 2. (pondělí) dopoledne chvílemi prší, někdy víc, někdy méně, tak uvidíme, zda se nám sen o lyžování splní. Již od včerejšího odpoledne jsme něco tušili, nechtěli jsme to však zakřiknout, tak jsme jen a jen doufali… Probuzení, budíček a naše plány se hatí. Opět prší. Nebudeme však házet flintu do žita. Dopolední program po ranním stereotypu nás přivádí opět do jídelny, i když jsme si plánovali alespoň hru v přírodě. Přežili jsme, zahráli jsme si pátračku pro jednotlivce, s názvem „Kdo opustil náš kraj“. Cílem bylo zjistit, kdo opustil kraj, za jakým účelem a na jakém prostředku. K tomuto zjištění nám pomohlo čtyřicet indicií, ke kterým jsme logicky přiřazovali další skutečnosti, až jsme se dopídili pravdy. Hra nám zabrala téměř celé dopoledne.

Po skončení chvíle osobního volna, dřívější oběd i polední klid a snad se nám splní sen. Přestalo pršet a my odjíždíme na lyžovačku na Tanvaldský Špičák. Autobus dorazil, nakládáme výstroj a výzbroj, usedáme a hurá! Už jedeme. Za malou chvíli jsme v cíli, vykládáme naši výstroj a výzbroj a postupujeme blíže ke sjezdovce. Hurá, konečně vidíme sníh! Rozdělujeme se na dvě skupiny a se svými lyžařskými instruktory začínáme cvičit, a nakonec se první skupina vyváží na vrcholek sjezdovky. Po určité době jedou na vleku i začínající. Začínají cvičit též na vrcholku sjezdovky. V závěru výcviku i druhá skupina pomalu po několika metrech sjíždíme dolů. Velký pokrok a blahopřání k zvládnutí prvních začátků. Sjeli jsme všichni dolů a jdeme si již nakládat věci do autobusu. Odjíždíme na chatu, kde se převlékneme a jdeme se sprchovat.

Po hygieně jdeme na večeři, po večeři si probereme naše zážitky a pocity z pobytu na sjezdovce. A na závěr nás čeká i společný večer. Zahajujeme finálovou soutěž hry TWISTER. Rozlosování dvojic, zahájení hry, a nakonec jsme zvládli i první kolo. Nyní nás čekalo ještě seznámení se s denním programem na další den. Trochu unavení, zmožení odcházíme na pokoje a za chvíli je večerka. Tak dobrou noc.

Autor:
Vydáno: