Kdy slavíme Ježíškovy narozeniny?

Paní vychovatelka pro nás připravila stezku, a my plnili úkoly a zapisovali do startovní karty. Na cestu putovaly vždy dvojice. Než akce začala, sešli jsme se ve školní družině a zde si přečetli Ježíškův příběh.

Kdy slavíme Ježíškovy narozeniny?

Vánoce jsou čas, kdy slavíme narození Ježíška, který je pro nás zvláštní a důležitý. Ježíšek přináší radost, lásku a dobro. V tuto dobu lidé darují a sdílí radost s rodinou a přáteli. Vánoční stromek s lesklými ozdobami a svítícími světýlky je součástí slavení Vánoc a symbolizuje radost a světlo. Býváme hodní, snažíme se pomáhat druhým, protože Vánoce jsou také o sdílení a lásce k blízkým.

Proto po přečtení příběhu o Ježíškovi odcházíme ven na školní hřiště, kde je pro nás již připravena Ježíškova naučná stezka. Vydáváme se na cestu, kde se celý příběh dozvíme. Sbíráme písmena z hvězdiček, které nám na konci cesty prozradí, který den se Ježíškovy narozeniny slaví.

Procházíme karty, zpětně si čteme příběh a odpovídáme na otázky. Ty zapisujeme do startovní karty. Po projití osmi karet se opravdu dozvídáme, kdy slavíme Ježíškovy narozeniny. Je to 24. prosince, a to již bude za několik málo dnů.

A jak to dopadlo? Startovali jsme ve dvojicích a na závěr jsme zjistili, že jsme se opravdu nemýlili. Správná odpověď: 24. prosince.

Všechny dvojice byly opravdu výborné, nikdo se nespletl a všichni odpověděli správně. Následují dvojice, tak, jak soutěžily:

Leo Chouliaras, Alík Balog

Lukáš Vlček, David Tůma

Aleš Porubský, Erik Koubík

Toník Svoboda, Vašek Církva

Pepa Beran, Daniel Stromský

Alex Johan, Fanda Mejstřík

Eliška Dvořáková, Terka Ilková

Adéla Drvotová, Viky Boušková

Emily Dolejšová, Diana Holovenets

Terezie Horáčková, Anička Burešová

Blahopřejeme a máme radost z toho, že česká tradice o Ježíškovi určitě nezaniká.

Autor:
Vydáno: