Kdo nic nedělá, nic nemá…

Máme za sebou měsíc březen, který je vždy vyhlášen jako měsíc čtenářů či měsíc knihy. Během tohoto měsíc proběhlo mnoho akcí, mnoho soutěží. Vyvrcholením tohoto měsíce byla Noc s Andersene. Ne jinak tomu bylo i v naší školní družině. I když v družině neproběhla Noc s Andersenem, nýbrž Andersenovo odpoledne.

Kdo nic nedělá, nic nemá…

Po čtrnácti dnech byla naše činnost v rámci měsíce čtenářů či měsíce knihy zhodnocena. Dětem od Veverušáků se dostalo vyhodnocení a k němu jsme obdrželi balíček. Velké překvapení, neboť jsme ani netušili, že by se tak mohlo stát. A stalo se. V pátek 12. 4. děti z 2. oddělení obdržely balíček, který se musel hned otevřít. A co tam na nás čekalo? Několik plyšáků pro radost a dvě krásné knihy. První od Václava Čtvrtka Cesty formana Šejtročka a druhá kniha Lovci klíčů – válka čarodějů od Erica Lupera.

Kniha Václava Čtvrtka, Cesty formana Šejtročka, kterou ilustroval Zdeněk Miler, nám hned zůstala v ruce a my jsme ji začali číst. Známé jsou i příběhy z televizního vysílání večerníčků. Forman Šejtroček prožívá na svých cestách řadu dobrodružství i se svými kamarády – vodníkem Česílkem, valachem Žemličkou, ale i dalšími.

Až dočteme tuto knihu, vrhneme se na Lovce klíčů. Děkujeme za krásné knihy. Každý dáreček, každý balíček je pro nás závazkem, že musíme i nadále pokračovat v započatém díle. Vždyť „Bez práce, nejsou koláče“. To je přeci i jasné, kdo nic nedělá, nic nemá…

Autor:
Vydáno: