Ježíškova vnoučata plní přání seniorům

Ježíškova vnoučata je projekt Nadačního fondu Českého rozhlasu, který již sedmým rokem plní přání seniorů. Těch, kteří přišli o zájem vlastní rodiny, nebo už rodinu nemají. Vánoce se blíží, a tak se již projekt rozjíždí. I naše děti ze školní družiny se již před několika lety staly Ježíškovými vnoučaty. Plně si uvědomujeme, že i to málo, které našim osamoceným seniorům dáme, pro ně znamená mnoho.

Ježíškova vnoučata plní přání seniorům

Děti naší školní družiny jsou již několik let Ježíškova vnoučata, která spolupracují s Domovem seniorů TGM v Berouně. U nás jistě nejde o finanční dary, ale my víme, že i málo mnohdy znamená mnoho. A tak každým rokem docházíme za seniory do Domova, abychom jim zpříjemnili Advent, dobu před vánočními svátky. Každým rokem si připravuje kulturní vystoupení.

Ne jinak tomu bylo i dnes, kdy děti školní družiny navštívily stařenky a stařečky v jejich „Domově“. Připravili jsme si pro ně kulturní program vánočních písní a koled, ale i hry na zobcovou flétnu, doplněné verši. Na samý závěr vystoupil i taneční kroužek. Po ukončení kulturního vystoupení se děti rozeběhly mezi klienty a předaly jim vlastnoručně vyrobené vánoční přání. Senioři si velmi váží každé akce, kterou pro ně někdo připraví. Bylo vidět, že jsou šťastni i za tuto malou pozornost. Zbylá přáníčka jsme zanechali i klientům, kteří se našeho vystoupení nemohli zúčastni.

Přejeme všem z Domova seniorů TGM v Berouně hodně pevného zdraví, spokojenosti a stále dobrou náladu. Přání je i pro personál a všechny zaměstnance tohoto domova. Vždyť bez nich by to nefungovalo. Tak krásné a veselé Vánoce a šťastný nový rok.

Autor:
Vydáno: