I zvířátka v lese budou mít Vánoce

Stejně tomu bylo i letos, kdy jsme se vydali na poslední přírodovědnou procházku do lesa směrem k nemocnici v Berouně. Naším úkolem bylo ozdobení stromku pro zvířátka v lese. Vždyť i oni si zaslouží mít krásné Vánoce a k tomu ještě nějaké mňamky na víc.

I zvířátka v lese budou mít Vánoce

Konec výuky a jdeme na oběd. Uvidíme, zda přestane pršet do 13 hodiny a my budeme moci vypochodovat na procházku do lesa s jedním cílem. Příprava vánočního stromku ke Štědrovečerní večeři. Zatím to tak nevypadá, ale my, bychom si to všichni moc a moc přáli. Jsme po obědě a odcházíme do svých družin. Zcela určitě se nudit nebudeme, ale když již máme vše nachystané, bylo by opravdu dobré, kdyby nám to vyšlo a počasí nám přálo. Chvíli si povídáme o tom, co kdo přinesl a co má připraveno a nyní nastává hodina H. Venku přestalo pršet, paní vychovatelka jde zjistit, jak to vypadá a za nedlouho se děti 1. – 3. oddělení schází v šatně, oblékáme se a řadíme se. Jdeme zdobit! Hurááa! Ještě, než vyrazíme, musíme si do tašek rozebrat kaštany, neboť kluci Svobodovi přinesli celou velkou přepravku kaštanů. Když jsme připraveni, odcházíme. Cesta nám dlouho netrvala, neprší, i když je docela silný vítr. To nevadí, my to určitě zvládneme. Přicházíme do lesa, jdeme na dané místo, kam chodíme každým rokem. Každé oddělení si vybralo své místečko a jdeme na to. Na nízké keře, začínáme různě věsit jablíčka, mrkvičky, ale i další pochutiny. O něco výše dáváme lojové koule a pod keře a stromky dáváme i kaštany. Myslíme si, že se zvířátka opravdu budou mít. Když máme hotovo, sejdeme na společné místo a popřejeme všem zvířátkům v lese krásné Vánoce a slibujeme jim, že se v novém roce za nimi zase vydáme. Pak si společně zazpíváme píseň Vánoce, Vánoce přicházejí a začneme se řadit, abychom se včas vrátili do školy. U školy na nás již čeká mnoho rodičů, někteří odchází již s nimi domů a ostatní se vrací do družiny. Veverušáci ještě chvíli se zdrží, neboť musí doplnit krmivo pro naše opeřence do krmítek, které se nachází v parku poblíž školy.

Velký úkol dnešního odpoledne je splněn. Stromky ozdobeny, krmítka naplněny zobáním a my se již zítra budeme moci s klidným srdcem odebrat do svých domovů, že jsme vše splnili.

Autor:
Vydáno: