Družina si zahrála na Danu a Emila Zátopkových

Významné osobnosti sportu Dana a Emil Zátopkových se stali motivací ve sportovním klání dětem ve školní družině. Narodili se ve stejný den i rok – 19. září 1922. Dana Ingrová ve Fryštátu u Karviné a Emil Zátopek v Kopřivnici. Dana pocházela z vojenské rodiny, Emil však vyrůstal v chudé rodině. Ve stejný den i rok – 24. července 1952 získali v Helsinkách, už jako manželé Zátopkovi, zlaté olympijské medaile. Emil vyhrál běh na pět kilometrů a Dana soutěž v hodu oštěpem. Oba sportovci se stali vzorem mnoha ostatním sportovcům nejen u nás, ale i na celém světě.

Družina si zahrála na Danu a Emila Zátopkových

Přesně v den 100. výročí narození Dany a Emila Zátopkových si děti naší školní družiny nejen připomenuly jejich život, ale i jejich sportovní karieru, ale i my jsme si zahráli na skutečné sportovce, kterými se stali právě Emil a Dana. Ta byla třeba i vzorem pro současnou oštěpařku Báru Špotákovou. Nejprve jsme si zasoutěžili v běhu na dlouhou trať, i když to nebylo pět kilometrů. Potom si starší děti zahrály na Danu Zátopkovou v hodu oštěpem. Asi by nás Dana Zátopková nepochválila, ale my si to vyzkoušeli a moc se nám to líbilo.

Děti naší školní družiny na legendární sportovce Zátopkovi jistě nikdy nezapomenout a ve sportu je budou mít jako vzory.

Autor:
Vydáno: