Dobrý skutek školní družiny

Dobrý skutek, který se pravidelně již několik let ve školní družině dělá. Děti, rodiče i vychovatelky jej hodnotí velmi pozitivně. A o co nám jde?

Dobrý skutek školní družiny

Advent, doba čekání na vysněné svátky dětí, Vánoce. Kdo z dětí by se na Vánoce netěšil? Vždyť u stromečku každoročně vidíme rozzářené oči našich dětí. O Vánocích si děti povídají i ve školní družině, a již nyní vědí, že ne každé dítě, každá rodina má stejné Vánoce plné dárků. Sice každé dítě jistě dostane nějaké dárečky, ale jistě každý v jiné hodnotě. O tom si povídaly i děti naší školní družiny. Vnímáme, že jsou rodiny, které nemají zázemí, které jakýmkoliv způsobem ztratili střechu nad hlavou, nebo jde i o děti, které žijí například s jedním z rodičů. Jsou i rodiny s dětmi, které skončí v „azylovém domě“. Azylový dům je i u nás v Berouně a je součástí Českého červeného kříže. A tak se jako každým rokem ve všech odděleních naší školní družiny rozběhla sbírka hraček, her, knih a malých drobností, které se v našich domácnostech přendávají z místa na místo, my si s nimi již nehrajeme a určitě hrát nebudeme. Proto naše přebytky jsme poskytli dětem do „azylového domu“. Vždyť určitě udělají ještě radost i těmto dětem. Paní ředitelka oblastního spolku ČČK Beroun Renata Roubalová všem dětem, které se na sbírce podílely, ale i všem ostatním moc děkuje za tento dobrý skutek, který zpříjemní Vánoce i dětem v azyláčku. Velice si vážíme ve školní družině těchto slov a doufáme, že v této již tradiční akci školní družiny budeme nadále pokračovat.

Autor:
Vydáno: