Děti z družiny přejí maminkám k svátku

Slaví se na mnoha místech světa, ale v různé dny. Tento den vychází z různých tradic. V Česku se tento den slaví podle amerického vzoru druhou květnovou neděli. V Československu se začal slavit Den matek v roce 1923. jeho propagátorkou byla Alice Masaryková. Po druhé světové válce byl tento den zatlačován do pozadí oslavami Mezinárodního dne žen. V roce 1989 se zase začal slavit veřejně a slavíme jej dodnes.

Děti z družiny přejí maminkám k svátku

I děti z naší školní družiny nezapomněly na své maminky. V tento den – druhou květnovou neděli, dávají děti svým maminkám květiny nebo jiné drobné dárky, většinou vlastnoručně vyrobené. Na své maminky nezapomněly ani děti z naší školní družiny. Ve všech odděleních se něco připravovalo, něco vyrábělo a děti si odnášely dárky domů. Nejčastěji šlo o výrobu přáníček, některých ve tvaru srdíčka, nebo o přáníčka s kytičkami. Asi nejkrásnější dárek odnášely děti z 1. oddělení, které si od února zahrály na zahradníky a maminkám vypěstovaly živou, nyní již i kvetoucí kytičku „afrikána“ zasazenou v květináči. Malým dárečkem vlastnoručně vyrobeným či přáníčkem děti děkují za všechno svým maminkám.

Autor:
Vydáno: