Další ocenění naší práce ve školní družině

K činnosti naší školní družiny patří i literární výchova. V každém oddělení probíhá vcelku jinak. Malé děti v 1., 3. a 4. oddělení si skoro každý den něco přečtou z různých knih. Většinou jsou knihy pohádkové. Starší děti se zaměřují trochu na jinou činnost literární výchovy, ty zase v knihách hledají různé nové informace.

Další ocenění naší práce ve školní družině

Již před dvěma lety jsme začali u Veverušáků se stejnou motivací. V té době vznikala kniha Můj atlas Česka, do kterého naše děti psaly povídání, ale také skládaly verše a malovaly obrázky. V té době se do knihy od nás vešlo asi 5 obrázků a nějaký verš. Po skončení této radostné události jsme se zúčastnili křtu knihy a každý z nás obdržel na památku tuto knihu. Při této příležitosti z nakladatelství Albatros vzešel další nápad. Co kdybychom vytvořili Můj atlas Evropy. A hned po skončení křtu knihy, přítomní začali malovat obrázky. Pochopitelně, my také. Přesto se akce rozjela v širší míře. My, jsme do tohoto programu zapojili i ostatní oddělení. A jak to nakonec dopadlo. Je opět závěr školního roku, a my jsme emailem, který přišel paní vychovatelce, zjistili, že v knize Můj atlas Evropy budeme mít asi 17 obrázků nebo veršů. Není to skvělé? A kdo se může těšit na svůj velký úspěch? To se přeci jen tak nestane, aby děti měly i svoji knihu, své příspěvky ve veřejné knize. Ze školního klubu – Michal Kučera. Ze školní družiny – Matěj Voldán, Olivie Křečková, Štěpán Fučík, Vašek Tejkl, Marie Anna Povolná, Anna Bezrouková, Markéta Lstibůrková, Aneta Michajlovičová, Eliška Chárová, Tereza Veselá, Klára Trojanová, Vojta Kodras, Matthias Ulrych, Jáchym Kolman a dvě děti ze 4. třídy – Filip Seidl a Natálie Veleva. Při oznámení této skutečnosti jsme všichni měli obrovskou radost a již nyní se těšíme, až knihu uvidíme a budeme ji držet v ruce, a listovat v ní. Myslím si, že opravdu toto stojí za velkou pochvalu!

Autor:
Vydáno: