Česko zpívá koledy

Právě dnes v 18 hodin na různých místech naší republiky zazní již po třinácté základních šest koled. Ty jsi přijdou zazpívat obyvatelé měst a obcí. Do tohoto projektu, který je již třináctým ročníkem akce Celé Česko zpívá koledy, se zapojily vždycky i děti školní družiny na naší škole.

Česko zpívá koledy

Ne jinak tomu bylo i dnes, kdy se pod vánočním stromečkem v parku poblíž školy sešly i děti školní družiny se svými vychovatelkami. Letos k nám přibylo i několik desítek rodičů, kteří si s námi přišli zazpívat. Krásná atmosféra Vánoc a doba adventní nám zpříjemňuje poslední dny starého roku 2023. Naši akci, která je předvojem celostátní akce „Celé Česko zpívá koledy“, jsme nazvali „Družina zpívá koledy“. Úderem 15 hodiny jsme naši akci začali. Po úvodním slově nastoupili naši malí flétnisté z družinového kroužku a vystoupili se svým repertoárem. Po nich začínáme zpívat šest základních koled a vánočních písní, které jsou dané. A co jsme zpívali? Nesem vám noviny, Půjdem spolu do Betléma, Narodil se Kristus Pán, Pásli ovce valaši, Rolničky a Veselé Vánoce. Po této základní části jsme náš program s rodiči upravili a přidali ještě několik koled a vánočních písní. Na závěr pak se svým programem vystoupil i taneční kroužek.

Náš program se dostal do cíle a my se loučíme. S přáním pevného zdraví, štěstí a spokojenosti v novém roce jsme ukončili tuto část. Rodičům jsme poděkovali za jejich přístup a pomoc škole a školní družině. Na úplný závěr však vedoucí vychovatelka poděkovala dětem za jejich vystoupení, za činnost, kterou společně děláme a zároveň předala „Pochvalu ředitelky školy“ za vzornou reprezentaci školy na veřejnosti. Toto ocenění obdrželi: Daniel Stromský, Lukáš Vlček, Emily Dolejšová, Vašek Církva, Alík Balog, Toník Svoboda, Anja Poláková, Tereza Ilková, Leo Chouliaras, Tereza Horáčková, Eliška Dvořáková, Adéla Drvotová, Viktorka Csiriková, Anička Burešová, Viktorka Boušková, David Tůma, Jakub Paur, Jakub Vokůrka, Šarlota Stýblová, Jaroslav Pácl, Jan Kovářík, Jan Heran, Míša Hazuková, Vanesa Vojtová, Dominik Onderka, Van Le, Eliška Janoušková, Ariana Chouliara, Milana Zhytnyk, Vojta Heran, Lucka Dvořáková, Dorotka Dubnová, Josefína Ilková a Klára Nováková. Všem oceněným blahopřejeme a věříme, že naše práce nebyla oceněna pouze nyní, ale že se všichni i nadále budeme snažit o to, aby naše škola patřila k těm nejlepším. Velmi si vážíme „Pochvaly ředitelky školy“, která naší práci, naši činnost vidí a nás ocenila. Děkujeme!

Autor:
Vydáno: