Adventní procházka městem

Sice sníh nám před očima pomalu mizí, ale chladné počasí nás neustále pronásleduje. Ale vždyť podle kalendáře je už zima, tak co bychom chtěli?

Adventní procházka městem

První zastávka Veverušáků byla u betlému na náměstí. Nejprve jsme zjišťovali, co nového přibylo v betlémě. Pak jsme se zaměřili na postavu, která nemá, co společného s betlémem. A našli jsme. Takže vyplnit soutěžní lístky a vhodit do schránky. Ježíškova pošta byla ještě zavřená a zvířátka u betléma také ještě nebyla. To nevadí, my se ještě podíváme jindy.

Přesto náš cíl byl jinde. Navštívili jsme Muzeum Berounské keramiky, kde právě probíhá výstava ašské výtvarnice Anny Tyrolové s poetickým názvem „Tvořím, tedy jsem…“ K tomu jsme si prohlédli i stálou expozici tohoto muzea.

A navíc jsme měli i velké štěstí. Svou návštěvou v muzeu jsme stihli i termín Mikulášského týdne od 5. 12. – 10. 12. Do Muzea Berounské keramiky na počátku týdne zavítal i Mikuláš se svou družinou, čerty a andělíčky. Andělíčci se Mikulášovi rozběhli po muzeu a různě se mu poschovávali. Mikuláš prosil a prosil všechny návštěvníky, zda by mu je pomohli najít. A tak Veverušáci mu přispěchali na pomoc. A pokud budou mít i štěstí a najdou všechny, jistě je odměna nemine. A tak Veverušácí hledají a hledají, a nakonec andílků našli víc, než sám personál věděl. A měli jsme pravdu. Za naši pomoc jsme obdrželi sladkou odměnu a všichni byli spokojení, neboť udělali dobrou věc pro Mikuláše. Po splnění úkolu odcházíme zpět do družiny a jdeme pokračovat v naší další činnosti.

Autor:
Vydáno: