Články

Měsíc listopad probíhal ve školní družině nejenom v předvánočních dílničkách. Ale děti druhého oddělení se věnovaly i výtvarné činnosti. Povídali jsme si o dětském vysílání ČT o Déčku. Zde totiž každý měsíc probíhá výtvarná soutěž s Duháčkem. V měsíci listopadu byla na téma Jak Duháček a slůně Bedříšek putovali Afrikou.

Od úterý 15. prosince chová zoo zcela nového zástupce kopytníků, vzácného kabara pižmového. „Rok a půl starý samec dorazil z německé Zoo Lipsko, kde se na 8. června loňského roku narodil,“ upřesňuje tisková mluvčí zoo Věra Vrabcová. „Tento druh chovají pouze tři zoologické zahrady v Evropě, ale Zoo Lipsko je jediná, která tato zvířata pravidelně rozmnožuje,“ dodává. Kabar pižmový má velice zvláštní vzhled, protože charakteristickým znakem jsou špičáky dosahující délky až 10 cm.
Lední medvědice Cora se již měsíc vzorně stará o své mládě, které se narodilo v sobotu 21. listopadu. Po celé dny ho zahřívá svým tělem a v pravidelných dvouhodinových intervalech kojí. Potvrzením, že se medvíděti daří dobře, jsou zvuky, které se z porodního boxu ozývají – hladový křik, kojení a ticho, kdy matka i mládě odpočívají.

Ještě tři dny a jsou tu ty nejkrásnější svátky v roce Vánoce. I když podle počasí to vůbec nevypadá, děti školní družiny se nenechaly počasím vůbec rozhodit. V pondělí 21. 12. se všechna oddělení schází ve svých družinách, aby si užila sváteční atmosféry Vánoc.

Každým rokem před Vánoci si děti naší školní družiny zkracují dobu čekání na Štědrý den. Vymýšlíme různé tvoření, aby doba Adventu byla tím pravým očekáváním. Stejně tomu je i v letošním roce.
první 155 310 465 466 467 468 469 539 609 poslední