Články

Dušená rýže

Rýže znamená v Asii jednu z těch hlavních, či lépe řečeno tu nejhlavnější surovinu. U nás je rýže tak trochu opomíjená. Většina lidí si dá spíše brambory nebo knedlík. Nicméně dobře připravená, kupříkladu dušená rýže, může chutnat hodně lidem. Rýže se propláchne. V kastrolu se rozehřeje olej a na něm se rýže osmahne. Ovšem jen chvilku. Následně se zalije vodou. Platí jedno pravidlo - na kilo rýže litr a půl vody.


detail

Orlí babyboom

Orlí babyboom

Orli bělohlaví, kteří jsou necelý rok obyvateli unikátní průchozí voliéry, odchovali mládě. Pár, který měl v posledních letech problémy s reprodukcí, se v komfortnějším domově rozhodl zahnízdit a samice snesla dvě vejce. Dokud mládě nevylétne z hnízda, budou oba rodiče velmi obezřetní, a proto bude orlí voliéra až do konce května návštěvníkům uzavřena.


detail

Anna K.

Narodila se čtvrtého ledna 1966 ve Vrchlabí. Jelikož je Vrchlabí považováno za dejme tomu horskou oblast, tak je jasné, co Anna K dělala, když byla dítě a posléze i dospívající slečna - lyžovala.


detail

Odchod samice levharta mandžuského

Odchod samice levharta mandžuského

V úterý 28. dubna se uskutečnil transport mladé samice levharta mandžuského, která se v ústecké zoo narodila v srpnu roku 2013. V šesti měsících byla na základě ankety návštěvníků pokřtěna jménem Suiyana.


detail

Mezinárodní soutěž Talent Awards zná své vítěze

Mezinárodní soutěž Talent Awards zná své vítěze

Během poslední dubnové soboty se do KD Mlejn v pražských Stodůlkách sjeli ti nejlepší z tanečníků a hudebníků, kteří prošli předchozími koly mezinárodní soutěže Talent Awards 2015. Na závěrečný galavečer se připravovali mnoho měsíců a nabídli divákům vydařené taneční představení, složené nejen z břišních, ale také moderních tanců.


detail

první     113     226     337 338 339 340 341     396     451     poslední