Články

Makronky

Originální dárky jsou k nezaplacení a co teprve, když je vlastnoručně vyrobíte. Mnoho lidí potěší sladkost, ale bonboniéru donese oslavenci téměř každý. Co upéct vynikající makronky, po kterých se okamžitě zapráší. Stačí trocha pečlivosti a můžete začít tvořit. Suroviny seženete převážně v cukrářských potřebách. Makronek je velká spousta a stejně tak i jejich náplní. V tomto receptu se naučíte základní recept na makronky a do nich si můžete připravit nugátovou náplň.


detail

Pár tipů, jak na rodiče, pokud chceš na pár dní odjet

Přemluvit rodiče, aby nás nechali přespat u kamaráda obvykle nebývá problém. Pokud mluvíme o konkrétní osobě, oni vědí, že s ní chodíme do třídy nebo na stejný kroužek, nevidí v tom většinou žádné nebezpečí. Mívají aspoň přibližnou představu o tom, kdo je dotyčný, s kým kamarádí, do které třídy chodí, co ho baví, koho má rád, co dělají jeho rodiče, kde bydlí a kolik v domě či bytě žije lidí. Pokud jim některá důležitá informace chybí, považují za nutné ji okamžitě zjistit. Připravte se na otázky typu: „a nebyla jeho babička doktorkou?, není jeho malý brácha ten uličník, co zničil v parku kolotoč? a nejsou oni tak náhodou trochu namyšlení?"


detail

Mach a Šebestová

Mach a Šebestová

Vtipné příběhy Macha a Šebestové se vracejí k posluchačům v kompletu pěti CD!


detail

O poučeném publiku

Poslední dobou mám pocit, že naše škola nežije příliš kulturně, a proto jsem si letos zaplatila pět představení v rámci Klubu mladého diváka. Kupodivu mi tuhle možnost zprostředkovala právě škola, ale většinu míst v hledišti zaujímají dospělí, kteří se vzdělávacím ústavem nemají nic společného. Ve svozovém autobusu se většinou sejde sotva pět lidí mého věku.


detail

první     105     210     315 316 317 318 319     377     435     poslední