Články

Seznamte se s krví

Seznamte se s krví

Myslím, že všichni víte, že jsem důležitou součástí živého organismu. Charakteristická je pro mě červená neprůhledná barva a plním životně důležité funkce. Po těle rozvádím živiny a vitamíny, kyslík z plic transportuji ke tkáním a oxid uhličitý zase opačnou cestou, od tkání k plícím. Snažím se udržovat takové vnitřní prostředí, aby se mému tělu dařilo dobře. Zodpovídám částečně i za imunitu a za to, jak si poradíte s nemocí nebo infekcí.


detail

Výlet do přírody

Výlet do přírody

Děti milují zvířátka a nenechají si ujít jedinou příležitost pohrát si s nimi, anebo je alespoň pohladit. Ve vztahu se zvířaty si jsou také zpočátku jistější než s lidmi, protože svět dospělých jim připadá komplikovaný. Správný vztah k přírodě a všemu živému v dětech přirozeně rozvíjíme odmala, ať už návštěvou lesa, farmy, zoo, anebo hraním. Během hry s novými stavebnicemi LEGO® DUPLO® z prostředí lesa se děti mohou naučit, jak lesní zvířátka žijí a jak bychom se měli v přírodě chovat.


detail

Kuřecí prsa se sezamem

Kuřecí prsa se sezamem

Vynikající oběd, chutná večeře nebo jen pohoštění pro hosty je často námětem na velké množství receptů hlavních jídel. Kuřecí prsa se sezamem je jedno z nich. Dobrou chuť!


detail

Když mě nebaví vůbec nic

Když mě nebaví vůbec nic, zalezu si do křesla, zavrtám do deky a čekám, až to přejde. Přemýšlím, kde se stala chyba, že mě „vůbec nic" dostihlo. Co si to vlastně dovoluje, lézt mi do života neohlášené. Pokud si pamatuji, „vůbec nic" jsem na návštěvu nepozval. Neměl jsem v plánu ho ve svém pokoji přijímat, a teď, možná dobře mi tak, sedíme v tomto šedém křesle společně.


detail

první     105     210     315 316 317 318 319     371     423     poslední