Články

Jedenáctá Noc snů na Mniší hoře

Páteční večer bude po zavírací době zoologické zahrady patřit chronicky nemocným a handicapovaným dětem. Již pojedenácté prožijí na Mniší hoře Noc snů a čeká je bohatý program plný zážitků a splněných přání. Pozvané děti mají tento večer vstup do zoo bezplatný i s rodiči a sourozenci a stávají se v tento večer jedinými návštěvníky zoo.


detail

Jak se hraje Otesánek

Jak se hraje Otesánek

To by přece nebylo ani možné. Ale pohádka Otesánek z ničeho nic, bez příprav a ještě se slavnými osobnostmi, to je ovšem skutečnost.


detail

Tak to je

Sedím a píšu. Sice vím, že budoucí text je příliš ostrý, aby si ho někdo veřejně přečetl, nebo ho dokonce vydal; kritika se dneska nenosí, kdo chce prorazit, musí držet hubu a krok; nebo být raději provokatér, který si z odmítnutí nic moc nedělá. Někdy bych chtěla být splachovací hlupák, jemuž nedojde, že realita je naprosto odlišná od teorie popsané na papíře, a kterému nepřijde divné, že ho ostatní osočují z individualismu a nespolečenskosti.


detail

Vydělávejte si tím, co vás baví

Někomu stačí brigáda za pultem rychlého občerstvení, jiný se touží dostat do nadnárodní společnosti a pokud vám už bylo osmnáct, můžete začít uvažovat o tom, že budete dělat sami na sebe.


detail

Vzácné potápky malé se vrátily do zoo

Vzácné potápky malé se vrátily do zoo

V loňském roce v ostravské zoologické zahradě na jednom z rybníků zahnízdily vzácné potápky malé a vyvedly zde úspěšně mláďata. Po zimní přestávce se opět vrátily, čímž pracovníky zoo utvrdily, že jim tamní prostředí vyhovuje. Věříme, že jejich letošní hnízdní sezóna bude opět úspěšná.


detail

první     104     208     311 312 313 314 315     372     429     poslední