Články

Koalice proti palmovému oleji

Koalice proti palmovému oleji

Zoo Ústí nad Labem se snaží seznamovat veřejnost s problematikou používání palmového oleje již řadu let. Největšími pěstiteli, kteří vyrábějí téměř 90% světové produkce, jsou Malajsie a Indonésie.


detail

Drama: Hostina dravců

Další představení, které jsem v poslední době viděla v Městském divadle Mladá Boleslav, neslo nicneříkající název Hostina dravců. Jakákoli představa práce ornitologů je naprosto zcestná, píše se rok 1942, kolem zuří válka a nacházíme se v jisté francouzské obci nedaleko Paříže. To, co začalo jako poklidná narozeninová oslava, končí smrtí.


detail

Velikonoční recepty

Velikonoční recepty

Velikonoce se slaví již od pohanských dob jako svátek rovnodennosti. Tomu odpovídají také jídla, která jsou při těchto slavnostních příležitostech podávána. V celé ředě případů se jedná o jídla, která měl venkovský, ale i městský člověk k dispozici, které mu dávala příroda.


detail

Martin McDonagh: Osiřelý západ

Rozhodla jsem se, že letos budu jezdit do divadla v Mladé Boleslavi s naším školním Klubem mladého diváka. Naposled jsme zavítali na Osiřelý západ irského dramatika Martina McDonagha a jediné, co jsme věděli, bylo, že půjde o černou komedii s nadějí pro každého. Kdo autora trochu zná, mohl předpokládat sprostou mluvu, brutální vtípky a násilí - není divu, ze hra není přístupná divákům do čtrnácti let.


detail

Velikonoce a ekologické barvení vajec

Velikonoce a ekologické barvení vajec

Vím, že ta dvě slova velikonoce a ekologie nejsou zrovna v návaznosti na sebe s přicházejícími křesťanskými svátky nic poetického, ale až do doby, kdy si uvědomíme, že pro barvení vajíček se dříve používaly úplně jiné prostředky, než dnes používané barvy z úhledně zabalených malých papírových pytlíčků, či tabletek zakoupených v drogerii.


detail

první     104     208     311 312 313 314 315     366     417     poslední