Články

Mel Blanc

Když se řekne jméno Mel Blanc, tak nejenom dětem, ale ani dospělým se nevybaví o koho jde. To je ovšem velká škoda. V Americe je to totiž legenda dabingu. Celým jménem Melvin Jerome Blank, později Blanc, se narodil třicátého května 1908, jak už bylo řečeno, ve Spojených státech Amerických, v Kalifornii, konkrétně v San Franciscu. Byť byl Američan občanstvím, tak na něm nebylo nic amerického, což je mimochodem u většiny amerických herců.


detail

Výrobek

V zasedačce, ozdobené fotografiemi nejnovějších cukrárenských výrobků, se sešli zástupci zdánlivě bezvýznamného potravinářského koncernu. Přední muži v oblecích se netvářili nijak nadšeně, že museli opustit svůj blahobytný život v exotických destinacích, aby konečně vyřešili léta trvající situaci: neschopnost podniku proniknout na celosvětový trh s cukrovinkami. Z jejich domovské země jim na už tak tučná konta přibývaly nemalé částky, kdo by neznal jejich nejslavnější výrobek Nervenovy nelepivé žvýkačky s příchutí cukrové vaty, ale vývoz vázl na neoriginálním, těžko zapamatovatelném názvu firmy. Sen zakladatelů se od současné reality nepoměrně lišil.


detail

Perníkové těsto

Všichni asi budou znát klasické perníky, které se prodávají na různých poutích a slavnostech. Mnoho lidí by si je však možná chtělo připravit doma sami a pokud možno, aby byly pěkně měkké a nadýchané. Perníkové těsto není v zásadě těžké, avšak se musí nechat odležet, jinak nebude výsledný efekt dobrý. Jako první se utřou vejce s moučkovým cukrem. Do toho se zašlehá rozpuštěný tuk, nejlépe Hera a med.


detail

Z Čelákovic až na kraj věčnosti

Z nízkého, z větví spleteného domku stoupal dým. Ve vesnici byl klid, nic nenasvědčovalo tomu, že by se stalo nějaké neštěstí. Spíš naopak, místo aby se k polozemnici sbíhali zvědaví sousedé, obloukem se jí vyhýbali, jako by se v ní ukrývalo něco, před čím se museli mít na pozoru. Dokonce nejeden z nich jejím směrem udělal gesto na obranu před zlými silami, kterými se to v jejím okolí muselo jen hemžit. Co by tam jinak zdejší šaman hledal tak dlouho?


detail

Aneta Langerová

Vítězka historicky prvního ročníku talentové soutěže Česko hledá Superstar, se narodila dvacátého šestého listopadu 1986 v Benešově. Jinak o sobě prohlašuje, že je rodačka z Říčan. Její cesta k hudbě se vlastně datuje odmalička. Sice začala jako čtyřletá s tenisem, nicméně v šesti letech přešla na klavír a po dalších dvou letech ke kytaře, kterou ovládá mistrně i dnes.


detail

první     100     200     299 300 301 302 303     357     411     poslední