Články

Světový den vody

Světový den vody

S několika denním předstihem jsme si připomněli Den vody ve školní družině i školním klubu. Víme, že na světě je více jak miliarda lidí, kteří trpí nedostatkem pitné vody nebo nemá přístup k vodě. Proto bychom se všichni měli zaměřit na čistotu vody a její ochranu, ale především na šetření vodou.


detail

Miliontý návštěvník NTM

Miliontý návštěvník NTM

Dne 27. března 2015 v půl jedenácté dopoledne jsme v Národním technickém muzeu přivítali miliontého návštěvníka od chvíle znovuotevření muzea 15. února 2011, od kterého uběhly právě 4 roky a 40 dní.


detail

Singl Tráva

Singl Tráva

Turné, na kterém Aneta Langerová představuje svou novou desku Na Radosti, je v plném proudu. Do jeho konce zbývají poslední čtyři koncerty - dva v Praze (28. a 29. 3. Studio DVA divadlo) a dva na Moravě (31. 3. v Pelhřimově, 1. 4. v Uničově). Na Moravě Aneta jarní koncertní šňůru zakončí.


detail

Evropští supi v ohrožení

Evropští supi v ohrožení

Coby mrchožrouti se zásadně podílejí na udržování „čisté“ přírody bez těl uhynulých zvířat, která mohou být zdrojem nákazy a choroboplodných zárodků. V Evropě žije několik druhů těchto majestátních dravců. Kolik jich je a mají zde vůbec šanci přežít?


detail

Jak správně psát? Pomozte prvňáčkům v začátcích…

Jak správně psát? Pomozte prvňáčkům v začátcích…

Školní rok a jeho druhá polovina představuje velkou změnu především pro prvňáčky. Právě ti po prvním pololetí začínají naplno využívat psací potřeby, na které přecházejí plynule z obyčejné tužky. Zvládají už tahy i jednotlivá písmenka, která postupně spojují ve slova, teď je ale na řadě opravdové psaní. Přechod z obyčejné tužky k psací potřebě, jako je pero, je často velmi specifický, a proto je potřeba dětem v začátcích opravdového psaní pomoci.


detail

první     100     200     299 300 301 302 303     353     403     poslední