Články

Další kroužek školní družiny se představuje

Další kroužek školní družiny se představuje

Dalším kroužkem, který pracuje při školní družině již třetí rok, je kroužek kytary. V prvním roce pracoval kroužek jedenkrát v týdnu. Ale popularita hry na kytaru tak stoupla, že letos při družině pracují kroužky čtyři. Právě dnes jsme jeden z nich navštívili.


detail

Pohádkový svět Františka Nepila

Pohádkový svět Františka Nepila

Nová audiokniha vydavatelství Supraphon „František Nepil DĚTEM“ potěší věrné příznivce dnes již legendárního spisovatele. Jeho pohádky znají z dětství i ti, kteří už jsou dávno dospělí. Audiokniha obsahuje čtyřiasedmdesát příběhů a kapitol, mezi nimi pohádky o víle Evelínce, Naschválníčcích, Makovém mužíčkovi, Štuclince a Zachumlánkovi, Barykovi a jiných úžasných bytostech – lidských, zvířecích a fantastických v jedinečné interpretaci hereckých hvězd. Audiokniha vyjde již v pátek 27. října na CD-mp3 i v digitálních formátech mp3 a Flac.


detail

110 let od Lumpeparku k zoo

110 let od Lumpeparku k zoo

Ústecká zoologická zahrada si v příštím roce připomene významné výročí, které vychází ze založení unikátní přírodní ptačí rezervace, v té době první ve střední Evropě. „Lumpepark byl pojmenován podle zakladatele, Dr. h. c. Heinricha Lumpeho, nadšeného ornitologa a významného ústeckého podnikatele a mecenáše, který si ve svých 49 letech splnil svůj životní sen. Po jeho smrti v roce 1936 se o park staral jeho synovec, ale po 2. světové válce se areál stal veřejným parkem. Po převodu do správy města v roce 1957 se rozloha začala zvětšovat a postupně přeměňovat na zoologickou zahradu,“ popisuje stručně historii tisková mluvčí Věra Vrabcová.


detail

Laterna magika hraje stále pro děti

Laterna magika hraje stále pro děti

Soubor Laterny magiky v ní nezapomíná ani na nejmenší diváky a rodiny s dětmi. Inscenace jsou vhodné v některých případech už pro diváky od 5 let a Laterna magika také sahá častěji k osvědčeným víkendovým termínům, které právě nejvíce vyhovují rodinám: jednou až dvakrát za měsíc hraje v sobotu od dvou hodin, kdy je téměř o polovinu levnější vstupné.


detail

Podzimní radovánky dětí

Podzimní radovánky dětí

Po období chladnějšího počasí se opět vrátilo „babí léto“, které nalákalo děti ze školní družiny a klubu k podzimním radovánkám. Již tradičně přišel den, kdy na obloze, nad Závodím, se vznáší draci. Počasí se vybralo, neprší, je docela teplo, ale hlavně, fouká větřík.


detail

první     58     116     174 175 176 177 178     293     408     poslední