Články

Do zoo lákají volně žijící čápy

Do zoo lákají volně žijící čápy

Areál ostravské zoologické zahrady je díky svému přírodnímu charakteru útočištěm pro řadu volně žijících zvířat. V minulosti zde žili a hnízdili i divocí čápi bílí. Nyní se pracovníci zoo snaží nalákat tyto ptáky zpět. Nainstalovali tu pro ně dvě hnízda.


detail

Než přijdou Velikonoce

Je to čtyřicet dní před Velikonoční nedělí, tento čas je naplněný spoustou zajímavých zvyků a lidových tradic. Protože se málokdo v záplavě pojmů orientuje, pojďme si udělat malou procházku a trochu prozkoumat historii, která se k našim jarním svátkům váže.


detail

Pašijový týden díl 2. - Od bílé soboty po bílou neděli

S bílou sobotou se opět rozezněly zvony kostelů v plné své kráse. Říká se, že se „vrátily z Říma", kam odletěly na Zelený čtvrtek. Pašijový týden se zlomil, ticho a tmu v kostele vystřídá zvuk varhan a světlo svící. Noci ze soboty na neděli, kdy Ježíš procitl, říkáme Velká. Tady najdeme původ slova Velikonoce.


detail

Ozdobné velikonoční pečivo

Ozdobné velikonoční pečivo

Tyto ozdůbky nejsou určené k jídlu, ale pro potěchu oka. Základem našeho pečení bude hladká mouka. Odměříme si jí dva hrnky a vsypeme do mísy. K mouce přidáme jeden hrnek soli, sypké suroviny dobře promícháme. Na závěr přilijeme jeden hrnek studené vody. Znova vše dobře promícháme vařečkou.


detail

Andersenovo odpoledne ve školní družině i klubu

Andersenovo odpoledne ve školní družině i klubu

Již tradiční akcí se stává v závěru měsíce března, kdy končí měsíc čtenářů Andersenovo odpoledne ve školní družině i klubu. Akce se zúčastňují všechna oddělení. V letošním roce si připomínáme 180. výročí pohádky Císařovy nové šaty. Letošní rok Noci s Andersenem je spjat s Čtyřlístkem. Tak i my, ve školní družině se svým Andersenovým odpolednem předcházíme Noci s Andersenem.


detail

první     50     100     150 151 152 153 154     258     362     poslední